Advento rytmetys

Nepastebimai bėga laikas. Jau visai nedaug liko iki metų pabaigos. Visi skubame, ruošiamės ir toje sumaištyje pamirštame, ko iš tikrųjų laukiame. Tad gruodžio 17 dienos rytą į Liudviko Stulpino progimnazijos salę susirinko mažiausieji mokinukai – priešmokyklinukai ir pirmokėliai. Renginį globojo progimnazijos direktorė Diana Čedavičienė bei pavaduotojos Rasa Krutinienė ir Renata Černiauskienė. Savo apsilankymu pradžiugino ir Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapijos vikaras kun. Antanas Budreckas.

Šį rytą visi susirinkome stabtelėti ir apmąstyti, kokia yra tikroji žinia, kurią atneša Kalėdos. Prisiminėme adventinio vainiko prasmę, vaikai iš savo drebančių širdelių mums siuntė gražiausius žodžius apie Betliejų, šv. Kūčias ir šv. Kalėdas. Taip pat skambėjo vaikų dainos ir giesmės, kurios priminė, kad svarbiausia prieš Kristaus gimimą atverti širdis ir prisiminti, jog svarbiausia yra ne dovanos, o žmonių artumas.

Trys vainike degančios žvakės primena, kad jau didžioji metų šventė netoli. Ir vis kyla mintis – ką būtina atlikti iki ateis Kristaus gimtadienis. Kunigas Antanas visiems kalbėjo, kad nereikia laukti, kol kalendoriuje atversime lapelį, kuriame parašyta Kalėdos. Šv. Kalėdų dvasią galime jausti kasdien, kai darome gerus darbus, priimame Viešpatį į savo širdis, neapleidžiame šv. Mišių lankymo, laikomės Dievo įsakymų ir taip toliau.

Pavaduotojos mažiesiems linkėjo sulaukti linksmų šv. Kalėdų, pamiršti, kas buvo bloga ir po atostogų grįžti pailsėjus. Visai netikėtai pavaduotojos Rasos buvome pakviesti apkabinimų akcijai, kuri buvo palydėta daugybe šypsenų ir šiltų žvilgsnių.

Smagu, kad dviejų žmonių – pradinio ugdymo ir dorinio ugdymo (tikybos) mokytojos Giedrės Stončienės bei muzikos mokytojos Deimantės Brazdeikytės mintys ir draugiškas bendradarbiavimas išaugo į tokį jaukumą, kuris pasklido mokyklos koridoriuose ir iškeliavo į mažųjų mūsų mokinukų šeimas.

Dėkojame progimnazijos administracijai už iniciatyvų palaikymą. Taip pat dėkojame Klaipėdos šv. Juozapo Darbininko parapijos vikarui kun. Antanui Budreckui už aplankymą, kuris mūsų bendruomenei buvo labai svarbus.

Informaciją parengė pradinio ugdymo ir dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja Giedrė Stončienė


Keisti teksto dydį