Aukime sveiki

Mūsų mokykla pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla. Progimnazija 2020 – 2024 m. vykdo sveikatos stiprinimo programą ,,Gyvename sveikai ir saugiai“. Jos tikslas – tausoti, stiprinti mokinių ir bendruomenės narių visapusę fizinę, protinę, emocinę, socialinę, dvasinę sveikatą, gilinti sveikatos žinias bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, bendromis mokytojų, mokyklos specialistų, šeimos bei visuomenės pastangomis kurti saugią ir sveikatai palankią aplinką.

Mokyklos mokytojai ir mokiniai stengiasi vykdomų veiklų patirtimis dalintis ne tik mokykloje ar mieste, bet ir šalyje. 2021m. kovo 18 d. vyko nuotolinė respublikinė pradinių klasių mokinių pažintinė-praktinė konferencija ,,Aukime sveiki“. Joje dalyvavo 1a (Eva Levickaitė, Mark Lazarev), 1c (Markas Šamšurin, Goda Kapočiūtė) ir 4c (Marija Radzevičiūtė, Augustė Šarkauskaitė) klasių mokiniai. Iššūkis buvo pirmokams, kurie tokiame renginyje dalyvavo pirmą kartą.

Visi konferencijos dalyviai buvo suskirstyti į keturias grupes: ,,Mityba ir sveikata“, ,,Sportas ir sveikata“, ,,Sveika gyvensena“, ,,Vaistažolių arbatų nauda“. Mokiniai dalinosi mokykloje nuveiktų veiklų įspūdžiais, pasakojo, kaip stengiasi stiprinti ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą. 1a klasės mokiniai pristatė dar rudenį vykdytą projektą ,,Vitaminų paradas“. 1c ir 4c klasės mokiniai kalbėjo apie tai, jog ,,Grūdinimasis ir fizinis aktyvumas – sveikatos šaltinis“. Klausėsi įdomių bendraamžių pranešimų. Pradinukai praturtino savo žinias bei patyrė daug teigiamų emocijų, o konferencijos pabaigoje priiėmė nutarimą ,,Ką daryti, kad būtum sveikas?“.

Nuotolinei konferencijai mokinius ruošė mokytojos: Jolanta Kasperavičienė, Audronė Žukova ir Dalė Andruškienė.

Informaciją parengė pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Kasperavičienė


Keisti teksto dydį