Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Mūsų mokykla taip pat minėjo šią dieną.

6-ų klasių mokiniai atliko projektą „Kalbos kitaip“. Mokiniai pamokos metu mokėsi vokiečių, italų, prancūzų, latvių, lenkų, ispanų kalbomis pasakyti jiems svarbiausius žodžius, tokius kaip „labas“, „ačiū“, „žaidimas“, „viso gero“ ir pan. Pamoka sukėlė daug smagių emocijų. Po tokios pamokos norisi šaukti: „Pakartot!!!“

Žiūrėdami skaidres, 4-ų klasių moksleiviai dalyvavo pokalbyje apie Europą, sužinojo daugiau informacijos apie Jungtynę Karalystę, žiūrėjo fillmą apie Londoną ir atliko kūrybines užduotis.

2-ų klasių mokiniai diskutavo apie kalbų mokymosi svarbą, pasidalino mintimis apie skaitytas Europos šalių pasakas, anglų kalba pažiūrėjo ir aptarė norvegų pasakėlę „Three Billy Goats“.

Per pamoką, skirtą Europos kalbų dienai, su 5-6-ų klasių mokiniais žiūrėjome pažintinį video pristatymą, parodantį mūsų kalbų įvairovę ir jų išplitimą pasaulyje. Susipažinome su Europos šalių sostinėmis, vėliavomis ir įdomiais faktais apie šias šalis. Kartu su pristatymo herojais ištarėme „sveiki“ bet kuria iš Europos kalbų. Pamokos pabaigoje pasitikrinome savo žinias linksmoje viktorinoje.

Europos kalbų dieną 6c klasė mokiniai šventė  Klaipėdos „Europe Direct“ informacijos centre.

Mokiniai aktyviai atsakinėjo į užduotus klausimus apie Europą, Europos kalbas, Europos prasmę ir reikšmę, diskutavo, samprotavo. Dalyvavo viktorinoje apie – Europos šalis, plėtė akiratį apie Europos Sąjungą.

Jau niekas neabejoja, kad užsienio kalbų mokėjimas atveria langą į pasaulį – suteikia galimybių bendrauti su kitų tautybių žmonėmis, keliauti, ieškoti informacijos, tobulėti profesijos srityje, planuoti karjerą ir pan.

Mokiniai pasižadėjo mokytis kalbų ir toliau domėtis Europa, juk mes – Europos pieliečiai, o Europa – mūsų namai.

Informaciją parengė anglų kalbos mokytojos


Keisti teksto dydį