Iššūkiai ir galimybės. Erasmus+ kursai Ispanijoje

Mūsų mokinių gyvenimas jau neatsiejamas nuo IT ir interneto kuriamos alternatyvios tikrovės. Tik nuo mūsų pačių, mokytojų, priklauso, ar mes piktinsimės, kad vaikai vis labiau panyra į tą mums gana svetimą pasaulį, ar išmoksime jį pasitelkti ugdymo ir mokymo(si) tikslais.

Bakslelėk – brūkštelėk – suimk/sugriebk (Tap-Swipe-Pinch)… jau kursų pavadinimas intrigavo, kvietė priimti iššūkį, pasinerti į naujovių, atradimų pasaulį. Suomijos kompanija “Euneos”Ispanijoje, Barselonoje balandžio 2-9 d. ir 10-16 d. organizavo Erasmus+ kvalifikacijos tobulinimo kursus Tap-Swipe-Pinch – General iPad/Android ir Tap-Swipe-Pinch into English,  kuriuose dalyvavo Liudviko Stulpino progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Krutinienė ir anglų kalbos mokytoja Inga Šimonytė.

Šaunūs, aktyvūs, kompetentingi, optimizmu užkrečiantys lektoriai Viljenka Savli, Peter Rafferty ir Staselė Riškienė pasidalijo savo sukaupta patirtimi, žiniomis ir parodė daug įdomių, patrauklių pavyzdžių, kaip planšetiniai kompiuteriai gali praturtinti ugdymo procesą, paįvairinti mokymo(si) veiklas. Buvo įdomu susipažinti, išbandyti ir atlikti įvairias šiuolaikiškas praktines užduotis su  iPad/Andriod  programėlėmis (Google Drive, Thinglink, Nearpod, Evernote, Lenso Create, Loopster, Socrative, i-Nigma, ShowMe, iBook, Showbie, iMovie…). O kur dar galimybė patobulinti savo kūrybinius gebėjimus, mokėjimo mokytis bei problemų sprendimo kompetencijas, pasitikrinti darbo multikultūrinėje grupėje įgūdžius!

Ir viena, ir kita mokymų savaitė buvo labai produktyvi, įdomi, intensyvi, turininga ir naudinga. Pirmiausia mums pačioms, kaip nuolat tobulėti siekiančioms pedagogėms. Antra, mūsų ugdytiniams, kurių mokymosi motyvaciją bei susidomėjimą mokymosi turiniu, esame tikros, gebėsime pakelti pasitelkdamos IT ir išmoktas programėles. Trečia, esame pasiruošusios dalintis, įkvėpti ir padrąsinti kolegas ugdymui naudoti naujoves ir šiuolaikines technologijas.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Krutinienė ir anglų kalbos mokytoja Inga Šimonytė


Keisti teksto dydį