Kalbų mokėjimas suteikia didžiulių galimybių…

Rugsėjo 26 dieną visi europiečiai švenčia Europos kalbų dieną, kurios tikslas – puoselėti kalbų ir kultūrų įvairovę bei skatinti mokytis įvairių kalbų mokyklose, universitetuose ir juos pabaigus… Šią dieną mūsų mokykloje vyko netradicinės pamokos, skirtos Europos kalbų dienai paminėti.

Šiais metais mokiniai kartu su mokytojais susipažino su Europos Sąjungos šalimis, kuriose mokytojai, dalyvaujantys Erasmus+ KA1 projekte „Inovatyvus ir atviras mokytojas – sparnai mokinio sėkmei“, kėlė kvalifikaciją Erasmus+ kvalifikacijos tobulinimo kursuose. Mokiniai savarankiškai rinko medžiagą apie Ispaniją, Maltą, Kiprą ir Čekijos respubliką, o pamokų metu pristatė savo paruoštas PowerPoint skaidres, panaudojo surinktą informaciją gamindami plakatus, atliko įvairias užduotis, šoko tradicinius šokius ir gamino sausainius. Mokytojai pasidalino savo įspūdžiais apie šias šalis ir įkvėpė mokinius mokytis tos šalies kalbos, domėtis kultūra ir patiems aplankyti šias šalis.

Užsienio kalbų mokytojos taip pat supažindino mokinius su Suomija, Vokietija, Didžiąja Britanija ir Rusija bei pateikė mokiniams interaktyvių ir kūrybinių užduočių.

Pamokas pagyvino savo apsilankymu mus pagerbę kolumbietis lektorius Aleksas Kulvietis, Klaipėdos universiteto dėstytojai Jūratė Deriukaitė, Susan Robbins ir Klaipėdos universiteto lietuvių filologijos ir švedų kalbos III kurso studentės Henrika ir Marta.

Svečiai išmokė ne tik ispaniškai ir švediškai pasisveikinti, pasakyti savo vardą, amžių, spalvas, skaičius ir kitus žodžius bei frazes, bet ir sudainuoti posmelį populiarios ispaniškos dainos.  Mokiniai turėjo galimybę išgirsti dainų švedų kalba. Dėstytoja amerikietė Susan Robbins supažindino aštuntokus su anglų kalbos keistenybėmis, taip pat su mūsų sąmonės galimybėmis.

Kitokios pamokos mokiniams labai patiko, jie noriai atliko visas užduotis ir sužinojo daug įdomių dalykų ir faktų apie Europos šalis ir jų kalbas. Netikėti svečiai – dovana mokiniams, kuri tikimės ilgai išliks jų atmintyje.

„Žmogui, nemokančiam kitų kalbų, trūksta minčių, nebent jis būtų genijus.“ (Viktoras Hugo)

Informaciją parengė anglų kalbos mokytoja Inga Šimonytė


Keisti teksto dydį