“Karalienė Luizė svetima ar nepelnytai užmiršta?”

2018 m. balandžio pradžioje Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija prisijungė prie respublikinio edukacinio projekto “Karalienė Luizė svetima ar nepelnytai užmiršta?”. Du mėnesius 5b, 5d, 6b ir 6d klasių mokiniai per istorijos, anglų kalbos, dailės ir informatikos pamokas domėjosi Klaipėdos krašto istorija, Prūsijos Karalienės Luizės gyvenimu bei jos epocha.

Pirmąją savaitę mokiniai susipažino su karaliene Luize ir jos laikmečiu analizuodami informaciją mokykloje prie aktų salės pakabintuose plakatuose. Vėliau visi žiūrėjo filmą „Moterys, pakeitusios pasaulį. Karalienė Luizė“. Filmas buvo aptartas per anglų kalbos pamokas. Istorijos pamokose mokiniai tyrinėjo Napoleonmetį ir karalienės Luizės veiklą Klaipėdos krašte, rinko informaciją, ją analizavo, vertino ir darė išvadas, pristatė savo sukurtas skaidres apie Napoleono laikotarpį Europoje ir karališkąją porą. Anglų kalbos pamokose mokiniai ieškojo informacijos apie Luizę anglų kalba ir kūrė skaidres, kryžiažodžius, projektinius darbelius. Per dailės pamokas mokiniai įvairiomis priemonėmis (nuo juodo tušo, pastelinių aliejinių kreidelių, guašo iki kava ar arbata „sendinto“ popieriaus ir rudų tonų spalvotų pieštukų) piešė Prūsijos Karalienės Luizės portretą, bandydami atskleisti ir atkurti moters charakterio ir išvaizdos bruožus, to laikmečio rūbus ir papuošalus, bei Memelio architektūros fragmentus. Per informacinių technologijų pamokas mokiniai taip pat piešė Luizės portretą. Paskutinė projekto veikla buvo įgyvendinta karštą 2018 m. paskutinę pavasario dieną. 5b klasės mokiniai su anglų kalbos mokytojomis išsiruošė į Klaipėdos senamiestį ieškoti karališkosios šeimos pėdsakų. Susiskirstę grupėmis ir gavę užuominas anglų kalba mokiniai suskubo ieškoti aštuonių vietų, kur lankėsi karalienė Luizė ir jos šeima. Iššūkis buvo sėkmingai įveiktas! Gerų emocijų ir įspūdžių po ekskursijos buvo daug. Mokiniai džiaugėsi netradicine pamoka, pažintimi su Klaipėdos senamiesčiu, sutiktais paslaugiais klaipėdiečiais.

Projektą vainikavo baigiamasis renginys, įvykęs birželio 7 d. Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos aktų salėje. Jame dalyvavo mokiniai, projekte sukūrę geriausius darbus, mokytojos ir Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ narės. Renginyje buvo apibendrintos ir pristatytos projekto veiklos, pasidžiaugta nuveiktais darbais, pasiektais rezultatais ir įgytomis žiniomis. Mokiniai ir mokytojos buvo apdovanotos Rotary klubo padėkomis už Prūsijos karalienės Luizės atminimo puoselėjimą ir kūrybiškumą ieškant naujų pažinimo kelių.

Projektas baigėsi, bet gautos teigiamos emocijos bei nepakartojami įspūdžiai išliks atmintyje dar ilgai. Projekto veiklos buvo aprašomos ir iliustruojamos nuotraukomis Europos mokyklų internetinėje platformoje eTwinning.

Informaciją parengė Kristina Rasiukienė