Kelionių turgus

Vasario 25 dieną 8c klasės mokiniai, padedami programos „Tyrinėjimų menas“ praktiko, aktoriaus Liudo Vyšniausko ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Auksės Naujokienės, organizavo renginį, kurio metu pristatė atliktus darbus – dviejų savaičių keliones po įvairias pasaulio šalis, aplankant svarbius istorinius objektus.

Jau antrus metus Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija dalyvauja programoje „Tyrinėjimų menas“. Šiais mokslo metais su 8c klase nuotoliniu būdu kūrybines užduotis tyrinėjo aktorius Liudas Vyšniauskas. Menininkas pasiūlė aštuntokams sudaryti kelionės maršrutus: remiantis pasirinkta istorine ar literatūrine tema suformuluoti tikslą, ką mokiniai nori pamatyti, išsiaiškinti, sužinoti, kokiomis transporto priemonėmis ir į kokias šalis keliaus, kur miegos, maitinsis ir t.t.

Dirbdami grupėse mokiniai įsitikino, kad suplanuoti gerą kelionės maršrutą, kurio metu įgyvendintum išsikeltus tikslus, tikras iššūkis.

Renginyje, kurį juokaudamas Liudas įvardijo „Kelionių turgumi“, dalyvavo progimnazijos mokytojai, ,,Mokytojų klubo“ nariai, programos „Tyrinėjimų menas“ koordinatoriai Paulius Tamolė ir Dovilė Aleksandravičiūtė, su „Mokytoju klubu“ dirbanti kūrybininkė Inga Norkūnienė ir profesionalus kelionių organizatorius bei maršrutų sudarytojas Mindaugas Jucius. Pastarasis svečias aštuntokų maršrutus komentavo, vertino ir tarė galutinį žodį – pirktų arba nepirktų siūlomos kelionės.

Programa ,,Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ yra bendras asociacijos ,,Kūrybinės jungtys“ ir Britų tarybos projektas. Jos įgyvendinimą finansuoja Britų taryba ir Lietuvos kultūros taryba.

Informaciją parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Auksė Naujokienė


Keisti teksto dydį