Kino edukacijos projektas „Film LT100“

Sausio 8 dieną 5c ir 6b klasės mokiniai dalyvavo kino edukacijos projekte „Film LT100“. Tai bendras Danijos kultūros instituto bei Lietuvos kino centro projektas, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti ir ugdyti vaikų kūrybiškumą, raštingumą kino srityje ir skatinti bendradarbiavimą.

Dėstytojai ir kino režisieriai Marat Sargsyan, Andrius Blaževičius ir Tomas Smulkis supažindino mokinius su kino kūrimo etapais. Pasiskirstę komandomis, naudodami specialią kompiuterinę programą mokiniai kūrė siužetą, režisavo, vaidino, filmavo, montavo vaizdus, įrašė garso takelį – taip sukurdami trumpą filmą. Siekiant, kad mokiniai ne tik susipažintų su kūrimo procesu, bet sugebėtų analizuoti, vertinti, suvokti, kokią įtaką gali turėti audiovizualinis kūrinys, po filmavimo vyko filmų peržiūra ir diskusija.

Pasak projekto organizatorių, danų patirtis parodė, kad dalyvavimas tokiame projekte ugdo gebėjimą siekti bendro tikslo, produktyviai dirbti komandoje, atskleidžia kūrybinius gebėjimus, skatina pažinti, domėtis, atrasti.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Černiauskienė


Keisti teksto dydį