Pasaulinė muzikos diena

1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Šią dieną įvairiose šalyse rengiami geriausių šalies atlikėjų koncertai.

Spalio 1 dieną mūsų mokykloje taip pat garsiai ir linksmai skambėjo muzika! Kryptingo meninio ugdymo: muzikos ir šokio mokiniai sveikino visus didelius ir mažus su šia gražia švente! Skambėjo muzikiniai kūriniai atliekami mokyklos kapelijos, aidėjo pačių mažiausiųjų – priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų, ansamblio ,,Vaivos juosta“ bei 4c klasės mokinių dainos (mokytoja Deimantė Brazdeikytė).

Kadangi muzika ir šokis – neatsiejami, 4a ir 2a mokiniai dovanojo visiems susirinkusiems nuotaikingus šokius! (mokytoja Nijolė Gilienė). Neformaliojo švietimo mokytojas ir kapelijos vadovas Jonas Petrauskas visiems salėje buvusiems pateikė ne legvą užduotį – įvardinti scenoje esančius instrumentus ir šiek tiek pramankštinti rankas bei kojas skambant nuotaikingai polkai. Šventė vien renginiu nesibaigė! Po 3 ir 4 pamokų 1-8 klasės mokiniams vyko šokių mokytojos Nijolės Gilienės inicijuotas flashmob‘as. Džiugu, kad prisijungė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai!

Kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius yra pasakęs: ,,Mylėkite ir studijuokite didįjį muzikos meną – jis atvers jums ištisą jausmų ir minčių pasaulį. Jis padarys jūsų dvasią turtingesnę, tyresnę, tobulesnę. Muzika padės atrasti savyje naujų nežinotų, nepastebėtų jėgų. Ir gyvenimas nušvis naujais tonais, naujomis spalvomis”. Nuoširdžiai dėkojame visiems susirinkusiems paminėti Pasaulinės muzikos dienos!

Informaciją parengė muzikos mokytoja Deimantė Brazdeikytė


Keisti teksto dydį