Vaikų ir šeimų šventė „Drauge su Šv. Pranciškumi“

Jau ketvirtą kartą dalyvavome mūsų miesto tradicinėje šventėje, skirtoje 7-12 metų vaikams ir šeimoms “Drauge su šv. Pranciškumi” Šv. Brunono Kverfurtiečio koplyčioje, pas brolius vienuolius pranciškonus.

                     Pradėjome nuo projekto: giliau susipažinę su šv. Pranciškaus, gyvosios gamtos globėjo, gyvenimu ir veikla, 1-8 kl. mokiniai rengė kūrybinius darbelius. Iš tikrųjų – kūrybinius, nes buvo galima naudoti įvairias medžiagas, įvairią atlikimo techniką, galėjo talkinti ir tėveliai. Vieni darbeliai puikavosi miesto šventėje, o kiti papuošė mūsų mokyklos erdves.

                     Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo pats Klaipėdos dekanas, kun. R. Karpavičius. Dalyvavo nemažai mūsų mokyklos mokinių, jų tėvelių, t.p. kelios mūsų mokytojos. Po to vaikai, vadovaujami savanorių ir vadovų, išsiskirstė į užsiėmimus pasirinktose grupelėse, o jų buvo daug, tai – šešėlių teatro, rankdarbių, molinukų, dailės, žvakių puošybos, draugystės apyrankių pynimo, kulinarijos „Linksmieji keksiukai“, Lietuvos skautų, šaulių, mažųjų vaikų grupelė ir kt. Tuo metu tėveliai klausė paskaitos, kurą vedė brolis pranciškonas Jaroslavas, buvo diskutuojama apie tai, kodėl vaikai nenori eiti į Bažnyčią, kodėl vyrauja susvetimėjimas šeimose, kokių klaidų turėtų vengti tėveliai, seneliai ir vaikai?

                     Po užsiėmimų grupelėse susirinkome vėl visi kartu, drauge skaitėme šv. Pranciškaus Taikos maldą, meldėmės popiežiaus Lietuvai paskirta brangia dovana – atlaidų Gailestingumo vainikėlio malda. Šiuos įvairiaspalvius, nuotaikingus vainikėlius – rožinukus visi šventės dalyviai gavo dovanų. Stebėjome ir meninę programėlę, visi pasidžiaugėme agapės bendrystės vaišėmis.

                   Norisi ypatingai padėkoti mūsų aštuntokams: 8a ir 8c klasių atstovams, kurie šventėje savanoriavo, talkino liturgijoje.

                   Šventės metu mūsų mokiniai susipažino su kitų parapijų vaikais ir jaunimu, atminimui parsinešė ir pakabinamą knygelę, pilną įvairios naudingos, aktualios informacijos ir įdomių užduotėlių.

                   Tikime šventės dvasine nauda mūsų vaikams, jaunimui ir šeimoms. Viliamės šią gražią šventę surengti ir kitais metais, nes ji jau tampo tradicine, nes nėra pasaulyje didesnio turto už bendrystę.

Tikybos mokytojos: Vida Žirnova ir Giedrė Stončienė

« 1 2 »


Keisti teksto dydį