Baltijos paslaptys

Šiais metais buvo gausu įvairių renginių, skirtų Liudviko Stulpino 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Antrokai nutarė ,,giliau“ panerti į Baltijos jūrą ir pasižvalgyti, kas gi ten po vandeniu? Taigi nutarė vykdyti projektą ,,Baltijos paslaptys“. Projekto tikslas – susipažinti su Baltijos jūros augalais, gyvūnais, paukščiais, gintaro atsiradimu, analizuoti taršos problemas. Šio tikslo buvo siekiama dalyvaujant įvairiose veiklose.

Mokiniai ieškojo ir rinko informaciją apie Baltijos jūros augaliją, gyvūniją,  paukščius. Sužinojo, kiek rūšių žuvų, ruonių plaukioja, kas auga jūros dugne, kas skraido virš bangų.

Dalyvaudami Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus edukacijoje ,,Gintaro kelias“ ir tyrinėdami Lietuvos auksą, išsiaiškino gintaro savybes. Klasėse surengė gintaro dirbinių parodas.

Projekto metu dalyvavo ir virtualiose Jūrų muziejaus pamokose: ,,Baltijos jūra- mūsų namai“, ,,Baltijos jūra ir biologinė jos įvairovė“.  

Skaitmeninėmis priemonėmis ieškodami informacijos anksčiau minėtoms veikloms, atkreipė dėmesį, kad Baltija yra viena iš 5 labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Vaikai sunerimo- tai kas taip teršia klaipėdiečių mylimą jūrą? Atsakymo ieškojo internetinėje erdvėje. Kuo galėtų prisidėti prie Baltijos išsaugojimo? Su šiuo klausimu kreipėsi į Pajūrio regioninio parko direkciją. Išgirdę atsakymą, rašė tėveliams atvirlaiškį, ragindami saugoti, kuo mažiau teršti vandens telkinius, o tuo pačiu ir jūrą.

Šį projektą vainikavo jau tradiciniu tapęs mokyklos ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro projektas ,,Išskleisk bures“. Mokiniai dalyvavo pačių pasigamintų laivų modelių varžybose. Nors varžybos vyko ne jūroje, bet vėjas šėldamas kedeno tvenkinio bangas tarsi Baltijoje…  

Dalyvaudami projekto veiklose mokiniai įgijo žinių apie Baltijos jūrą, suvokė jos reikšmę ir svarbą mūsų gyvenime, atkreipė dėmesį į aplinkos taršos problemas.     

(Įraše panaudota M. K. Čiurlionio simfonija ,,Jūra“)

Informaciją parengė pradinio ugdymo mokytoja  Jolanta Kasperavičienė                                                 

SOCIALINIAI TINKLAI

PROJEKTAI

DRAUGAI

NAUJIENŲ ARCHYVAS

EnglishLithuanianRussian