Klaipėdos miesto mokinių kūrybinė – patyriminė konferencija ,,Moki žodį – žinai kelią“

Balandžio 19 d. progimnazijos aktų salė kaito nuo kūrybiškų patyriminių pranešimų sklaidos. Mokiniai, susirinkę iš Klaipėdos Liudviko Stulpino, Sendvario, ,,Santarvės“, ,,Smeltės“, ,,Vyturio“ progimnazijų, Litorinos, Jūrų kadetų mokyklų, ,,Aukuro“ ir ,,Vydūno“ gimnazijų, dalinosi mintimis apie šiuolaikinės lietuvių kalbos frazeologizmus bei žargonus, naujų žodžių atradimą istorinių tyrinėjimų ir artimiausios aplinkos pažinimo procese.

Kalbos puoselėjimas priklauso ne tik nuo taisyklingos kalbėsenos, bet ir nuo aplinkos tyrinėjimo, praeities supratimo, noro ir smalsumo pildyti ir turtinti žodyną. Lietuvių kalba – tai ne tik gramatika, bet ir platesnis mąstymo spektras. Kaip išlaikyti ir išsaugoti vieną seniausių Europos kalbų? Klausimas, į kurį bandė atsakyti jaunieji konferencijos pranešėjai – dalykiški, kompetentingi, mokantys laikytis laiko reglamento ir labai kūrybiški. Tokie pat žavūs ir juos ruošę mokytojai, kurie širdimi ir mintimis buvo kartu su savo mokiniais.

Klausytojai ir dalyviai mokė ir mokėsi patys – išklausyti, vertinti, lyginti, atrinkti, išgirsti, palaikyti. Žodinius pranešimus praturtino sendvariečių performansas ,,Mes čia“ ( individuali vaikų kūryba). Antra dalis pradėta vydūniečių kompozicija ,,Pelėdos knygynas“ – nuteikė tolesniam darbui.

Emocingos, artistiškos vedėjos Karolina ir Laura bei jų vadovė Laura Rojutė-Maselskienė, vis pakurdamos konferencijos laužą refleksijomis ir užduotimis, atėmė galimybę nuobodžiauti ir skatino smalsumą.

Daug patirčių, dar daugiau emocijų ir ateities planų, puoselėjant lietuvių kalbą, gimė gražiame Klaipėdos miesto mokinių būryje. Ačiū dalyviams, jų vadovams už nuostabų laiką. Iki naujų susitikimų.

 

Parengė Eglė Jociuvienė

Fotografavo Gabrielė Kuramšina, 8 a klasės mokinė

SOCIALINIAI TINKLAI

PROJEKTAI

DRAUGAI

NAUJIENŲ ARCHYVAS

EnglishLithuanianRussian