“MISIJA: jūrinė valstybė”

Gruodžio 19 d. 7c klasės mokiniai su klasės auklėtoja Aušra ir karjeros ugdymo specialiste Greta vyko į edukacinę ekskursiją ,,MISIJA: jūrinė valstybė“ vykusią Lietuvos pirmąjame priešmininiame laive M52 ,,Sūduvis“. Atvykus prie laivo mus pasitiko ekskursijos vedėjas Mindaugas, kuris pasikvietęs į laivą supažindino su laivo istorija ir jo paskirtimi. Sužinojome, jog šis laivas gali gaudyti visas minas esančias po vandeniu. Laivas yra ypatingas tuom, kad išjungęs savo pagrindinius variklius gali lengvai plaukti savo elektrinėmis pavaromis.

Plaukiant laivu ir patys drąsiausi, kartais jaučia tvyrančią baimę, nes nežino ko tikėtis išplaukus į plačiąją jūrą. Papasakojo apie pirmąjį laivo plaukimą ir krikštą. Mokiniai bandė atspėti kokie simboliai yra pavaizduoti Karinių jūrų pajėgų vėliavoje, tuo metu vyko įdomi diskusija. Diskusijos metu paaiškėjo, kad vėliavoje esantis mėlynas kryžius vaizduoja tam tikrą svarbų istorinį momentą. Tai buvo šv. Jurgio visų karių globėjo kryžius. O 1992 metais pakrikštytos pirmosios karinių pajėgų vėliavos. Vėliavos pagrindinė žinutė, kad šv. Jurgis globotų karines jūrų pajėgas ir visus karius, kurie yra pasiryžę aukoti savo gyvybę ir laisvę dėl Lietuvos gerovės. Mokiniai gavo užduotį iš pateiktų paveikslėlių atspėti kokių radinių dabar ieško ir kokių gali tekti ieškoti ateityje ir kas dėl mūsų veiksmų gali tapti realybe.

Vėliau iš gautų mėginėlių mokiniai pauostę juos turėjo atspėti, kokie tai kvapai ir galbūt kažkuris galėtų būti minos kvapas. Sekanti užduotis buvo vaikštant po laivą iš atrastų maketų surinkti ir apvedžioti ant lapų visas laivo dalis. Ši užduotis mokiniams labiausiai patiko, nes galėjo apžiūrėti laivo patalpas ir sužinoti kokios veiklos buvo jose vykdomos.

 

Informaciją parengė karjeros ugdymo specialistė Greta Bagdonaitė

SOCIALINIAI TINKLAI

PROJEKTAI

DRAUGAI

NAUJIENŲ ARCHYVAS

EnglishLithuanianRussian