Pamokos kažkur kitur ,,Juodosios tvirtovės paslaptys“

Ketvirtadienio dienos pamokos 6c klasės mokiniams (klasei ,,be sienų“) ir 8c klasės mokiniams prasidėjo Progimnazijos kiemelyje. Patikrinę lankomumą ir aprangos lietingiems rudens orams patvarumą, pradėjome pirmąją pamoką. Mokiniai, kartu su mokytojomis Jolanta Andrijauskiene ir Egle Jociuviene, turėjo pasiekti tašką A, iš kurio išvyksta 4 maršruto miesto autobusas. Pakeliui mokiniai mankštino pabudusį kūną ryto ėjimu, atliko anglų kalbos užduotis bei studijavo lyginius ir nelyginius skaičius. Tik sugarmėjus į autobusą ir patogiai įsitaisius, reikėjo sekti stoteles, jų pavadinimus ir aiškintis pastarųjų istorinę kilmę. Atvykus į Girulių paplūdimį, nebuvo kada įkvėpti jūros platybės, nes prasidėjo stendų apie pajūryje augančius augalus paieška. Didysis kelionės tikslas –pasiekti Juodąją tvirtovę ir įminti jos paslaptis. Pakeliui spėjome ne tik užkąsti, bet ir iš surinktų miške šakelių, rišant jas patikrintais mazgais, suręsti kopėčias ,,į tvirtovę.“ Stebėjome jūros bangavimą ir miško rudenines spalvas, ruošėmės dorinio ugdymo (etikos) pamokai ,,Ar nuo manęs priklauso jūros ir miško likimas?“. Fotografavome ir filmavome reportažus bei žinutes socialinių tinklų vartotojams.

Prie Juodosios tvirtovės (Memel Nord) mus pasitiko puikus gidas, kuris greitai suintegravo chemijos, geografijos, istorijos, žmogaus saugos, dorinio ugdymo pamokas ir ,,pritrenkė“ naujų žinių srautu – fosforas ar gintaras, kiek Klaipėdos mieste upių, kas būtų, jeigu būtų, kaip lekia kulkos ir kaip elgtis išgirdus pavojaus sireną, kad išsaugotum gyvybę…Ir dar daug patyrimų pačioje tvirtovėje, kurioje apstu karinio paveldo, nukeliančio į Antrąjį pasaulinį karą ir atvedantį į šios dienos aktualijas – karą Ukrainoje.  

Grįžome pavargę, smagiai nusiteikę, o žinių parsinešėme tiek, kiek kiekvienas norėjome, tiek, kiek kiekvienas save motyvavome. Patirtys dar įvairesnės: klasėje ,,be sienų“ (6c) – jau įprasta diena – pamokos ne Progimnazijoje, 8c klasei naujos patirtys.

Informaciją parengė dorinio ugdymo (etikos) ir istorijos mokytoja Eglė Jociuvienė

SOCIALINIAI TINKLAI

PROJEKTAI

DRAUGAI

NAUJIENŲ ARCHYVAS

EnglishLithuanianRussian