Progimnazijoje – svečiai iš Amerikos

Džiugu, kad pernai Lietuvos karinių jūrų pajėgų iniciatyva užsimezgusi bendrystė su JAV ambasados atstovais tęsiasi ir šiemet.

Birželio 4 dieną mūsų Progimnazijoje lankėsi JAV karinio laivo „USS Mount Whitney“ įgula. Šis laivas yra vienas iš dviejų JAV karinio jūrų laivyno „Blue Ridge“ klasės amfibinių laivų. Tai pagrindinis Jungtinių Valstijų šeštojo laivyno laivas. ­„USS Mount Whitney“ tarnauja kaip NATO karinio jūrų laivyno smogiamųjų ir paramos pajėgų plūduriuojančios vadovybės platforma. Svečiai susitiko su mokiniais atviro rato diskusijai, papasakojo apie savo laivą, profesinius ypatumus, misijos svarbą, sužaidė linksmas estafetes bei pademonstravo gebėjimus krepšinio aikštelėje, aplankė Progimnazijos muziejų, priėmė Jaunųjų jūrų skautų pasisveikinimą.

Birželio 6 dieną mūsų Progimnazijos aktų salės sceną ir sienas drebino energingos JAV karinių jūrų pajėgų roko grupės ,,Flagship“ koncertas. Muzika jungia ir vienija tautas, žemynus, žmones. Akivaizdus to įrodymas – mūsų „žmogus orkestras“, mokytojas Jonas koncerto metu netikėtai buvo pakviestas muzikinei improvizacijai, o pagrindinė grupės vokalistė sudainavo lietuviškai M. Mikutavičiaus „Ar mylėsi tu mane“.

Nuoširdžiai dėkojame JAV ambasados gynybos ir politikos skyriaus atašė asistentui Tadui Stanaičiui už bendrystę, mokytojai Virginai Budinavičienei už muziejaus pristatymą svečiams, Progimnazijos mokytojams, mokiniams, visiems bendruomenės nariams, dalyvavusiems susitikime, organizavusiems įvairias veiklas.

 

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, neformaliojo švietimo (teatro) mokytoja Renata Černiauskienė

SOCIALINIAI TINKLAI

PROJEKTAI

DRAUGAI

NAUJIENŲ ARCHYVAS

EnglishLithuanianRussian