„Modernių ugdymosi erdvių sukūrimas Klaipėdos miesto progimnazijose ir gimnazijose“
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Modernių ugdymosi erdvių sukūrimas Klaipėdos miesto progimnazijose ir gimnazijose“ (projekto kodas 09.1.3-CPVA-R-724-31-0006). Projektas yra įgyvendinamas pagal 2018 m. vasario 19 d. tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros pasirašytą projekto finansavimo sutartį.
Finansavimo sutartimi numatyta, kad projekto įgyvendinimui skiriama iki 1 118 351,53 Eur. Didžiausia galima projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 1 221 172,19 Eur.
Projekto „Modernių ugdymosi erdvių sukūrimas Klaipėdos miesto progimnazijose ir gimnazijose“ tikslas – pagerinti ugdymo paslaugų kokybę Klaipėdos miesto progimnazijose ir gimnazijose. Šiam tikslui pasiekti užsibrėžtas uždavinys – užtikrinti reikiamą infrastruktūrą, reikalingą ugdymo paslaugų kokybės pagerinimui Klaipėdos miesto progimnazijose ir gimnazijose. Projekto metu bus atnaujintos 5 bendrojo ugdymo mokyklų sporto salių erdvės su pagalbinėmis patalpomis („Smeltės“ „Sendvario“ „Verdenės“, Liudviko Stulpino progimnazijose, „Varpo“ gimnazijoje), bei sukurtos ir modernizuotos 2 bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekos-skaityklos erdvės („Gedminų“ progimnazijoje ir „Vėtrungės“ gimnazijoje), įsigyta nauja įranga ir baldai. Atnaujintos atviros, komfortiškos, estetiškos, funkcionalios edukacinės erdvės, aprūpintos baldais ir įranga, sukurs šiuolaikiško mokymosi aplinką mokiniams ir mokytojams.
Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. www.esinvesticijos.lt
Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis
Projekto tikslas: didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą, modernizuojant gamtos ir technologinių mokslų bei nuotolinio mokymo(si) aplinką
Projekto uždavinys: modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką
Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės, valstybinės bendrojo ugdymo mokyklos, švietimo pagalbos įstaigos, kolegijos ir universitetai
Projektui įgyvendinti skirta: 24 065 118,47 eurų. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų
Projekto vykdymo laikotarpis: 2017 m. kovas – 2022 m. gruodis
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija dalyvauja 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.
Projekto kodas: 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001
Įgyvendinant projektą įvykdytos šios veiklos:
• Bendrojo ugdymo programą vykdančioms mokykloms nupirktos gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonės ir įranga. Mokymo priemonių ir įrangos komplektai skirti 1–4 ir 5–8 klasėms. Mokyklos aprūpintos kompiuterine įranga nuotoliniam mokymui(si)
• Parengtos gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikos
Vykdomos veiklos:
• Kuriami regioniniai gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo STEAM atviros prieigos centrai
Projekto nauda:
Projekto metu mokyklos aprūpintos gamtos pažinimo, chemijos ir fizikos mokymo priemonėmis, elektroninėmis mokymo priemonėmis, laboratoriniais indais, kompiuterine technika ir kt. Atnaujinus 1–8 klasių mokinių tiriamosios ir praktinės veiklos aplinką, praturtinus mokymo(si) procesą gerėja mokinių ugdymo kokybė ir jų pasiekimai. Projekto lėšomis parengtos metodikos padeda tikslingiau naudoti mokymo priemones ir įrangą atliekant įvairius eksperimentus, tyrimus, bandymus, laboratorinius darbus. Jie skatina mokinių susidomėjimą gamtos ir technologiniais mokslais, tikimasi, kad ateityje tai didins ir šių mokslų potencialą bei būsimų technologijų ir gamtos mokslų specialistų skaičių. Įgyvendinant projektą septyniuose šalies regionuose įkurti STEAM atviros prieigos centrai, atveriantys modernias galimybes mokytis gamtos ir technologinių mokslų, inžinerijos ar matematikos.
Projekto nuorodos
• Daugiau apie projektą
• Projekto metu parengta metodinė medžiaga mokytojams
Projektą įgyvendina
Nacionalinė švietimo agentūra